YPG'ye ağır darbe! Zeytin Dalı Harekatı'nda son durum...

Türk savaş uçaklarının bombardımana tuttuğu Raco bölgesindeki Ömer Uşağı köyü ve çevredeki beş stratejik tepe YPG teröristlerinden alındı. Bersaya Dağı'nı ele geçiren TSK destekli Özgür Suriye Ordusu'nu Reuters görüntüledi.

23 Ocak 2018 Salı 19: 1
YPG'ye ağır darbe! Zeytin Dalı Harekatı'nda son durum...
19.15 : Zeytin Dalı Operasyonu kapsamında çok kilit bir konumda olan ve terör örgütü PYD’den alınan Bersaya Dağı’ndaki Özgür Suriye Ordusu’nun fotoğraflarını Reuters haber ajansı geçti. Reuters’ın muhabiri Halil Aşhavi imzalı fotoğraflarda, Bersaya Dağı’nda ÖSO’nun silah ve mühimmatlarla görüntüleri yer alıyor. Fotoğraflarda Bersaya Dağı’ndaki yoğun sis ve yağmur yağışı dikkat çekerken, bölgenin ağırlıklı olarak çamurlu olduğu görüldü.

19.11: Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin kuzeyindeki Afrin bölgesinde başlattığı 'Zeytin Dalı Harekatı'nın 4'üncü gününde, Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı şehit oldu. 

18.30 : NATO Genel Sekreter Yardımcısı Gottemoeller, NTV’ye verdiği özel röportajda, “Türkiye’nin güvenlik için ekstra talebi olursa görüşürüz. Genel Sekreter Stoltenberg’in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile sürekli temas halinde olmaktan ne kadar memnun olduğunu söylemem gerekiyor. Türkiye, YPG Ordusu konusunu koalisyon gündemine alabilir” dedi.

17.45 : Zeytin Dalı Operasyonu kapsamında Tatvan 10. Komando Tugayı'ndan Suriye sınırındaki birliklere gönderilen komandolar, konuşlu bulundukları birliklerde ant içerek harekât bölgesine gitti. Afrin'deki operasyonda yer alan birliklere takviye olarak giden komandolar, zırhlı araçlara binerek sınırdan geçti.

17.20 : Ankara ve Washington arasında Afrin diplomasisi... Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fransa'nın başkenti Paris'te ABD'li mevkidaşı Rex Tillerson ile bir araya gelecek.

16.50 : Raco bölgesindeki sıcak çatışmada terör mevzilerine atılan Grad roketlerinin görüntüleri ortaya çıktı. BM-21 adıyla bilinen roketlerin fırlatıldığı noktaları savaş uçakları da bombalıyor.

16.45 : Doğan Haber Ajansı, Türk askeri ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçlerinin girdiği Burseya dağında çatışmaların devam ettiğini aktarıyor. Fırtına obüsleri ve uçaksavarlar tarafından terör mevzileri dövülüyor. YPG'li teröristler, keskin nişancı atışlarıyla bölgeye tutunmaya çalışıyor. Bölgede yoğun yağmur ve sis var.

16.40 : Zeytin Dalı harekâtının sınır hattında yer alan Kilis ve Reyhanlı'ya bugün YPG'li teröristler tarafından bir kez daha roket atıldı. Anadolu Ajansı, Reyhanlı'ya isabet eden roketin Mustafa Kemal Mahallesi'ndeki evlerin arasında bulunan zeytin bahçesine düştüğünü bildiriyor.

Kilis'te ise saat 16.10'da Atatürk Mahallesi'nde üç katlı bir evin çatısına isabet eden roket, maddi hasara yol açtı.

15.15 : Türk savaş uçaklarının bombardımana tuttuğu Raco bölgesindeki Ömer Uşağı köyü ve çevredeki beş stratejik tepe YPG teröristlerinden alındı. 30 yaşındaki Üsteğmen Oğuz Kaan Usta, bugün bu bölgede şehit düşmüştü.

14.40 : Türk ordusu tarafından sınıra yerleştirilen çoklu roketatarlar, az önce terör mevzilerini darmadağın etti. Anadolu Ajansı, cephe hattından sıcak fotoğraflar servis ediyor. Patlama sesleri Hatay'ın sınır mahallelerinden net şekilde duyuluyor.

13.50 : Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, binlerce kişinin Afrin'den kaçmaya başladığını duyurdu. Gözlemevi'ne göre; Esed rejimi güçleri, Halep'e doğru gitmeye çalışan bu kişileri, kontrol noktalarında durduruyor.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »