YSK'dan son dakika imza açıklaması!

YSK Başkanı Sadi Güven "Cumhurbaşkanı adaylığı için başvuranlar anlık kaç imza toplandığını görebilecekler." açıklamasını yaptı.

1 Mayıs 2018 Salı 19:39
YSK'dan son dakika imza açıklaması!
Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, alt yapı  sorunlarının bulunmadığını belirterek, "Adaylara ilişkin teklifte bulunulduğunda,  herkese imzasını aldıktan sonra bir örnek vereceğiz." dedi. 

  Güven, YSK'den çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'ne yönelik  açıklamada bulunan Güven, bir gazetecinin, "Bazı adayların, '100 bin imza  toplarız ama YSK'nın alt yapısı yeterli mi?' şeklinde bir endişesi var. Bu durumu  nasıl karşılıyorsunuz?" sorusuna, "Bizim alt yapımız kesinlikle var. Adaylara  ilişkin teklifte bulunulduğunda, herkese imzasını aldıktan sonra bir örnek  vereceğiz. Ayrıca bir örnek ıslak imzayı kendimize saklayacağız, bir örneğini de  sisteme atacağız. " yanıtını verdi.

Adayların, istedikleri anda kaç imza toplandığını görme imkanları  olacağını belirten Güven, "Bu konuda herhangi bir sıkıntı yok. İlçe seçim  kurullarımız olacak. Yığılma, teveccüh fazla olursa da olabilir, doğal bir şey.  Yurt dışı ilçe seçim kuruluna da yurt dışı seçmenler gelip imza verecekler."  değerlendirmesinde bulundu.

Sadi Güven, YSK'nin personel sıkıntısı bulunmadığını vurgulayarak,  "Bütün ilçe seçim kurullarına talimat verdim, herkes yeteri kadar eleman  alabilecekler." diye konuştu.

  Öte yandan, cumhurbaşkanı seçimi için imza vermek isteyen yurt dışı  seçmenlerin Ankara'da bulunan Yurtdışı İlçe Seçim Kuruluna müracaat etmesi  gerekiyor.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »