Yunanistan'da yakalananlar lider kadro çıktı!

Yunanistan'daki DHKP-C operasyonunda haklarında soruşturma başlatılan 9 teröristin kimlikleri açıklandı. Örgütün lider kadrosundan yakalananlar arasında AK Parti Genel Merkezi'ne ve Adalet Bakanlığına yönelik saldırının faili Hasan Biber de bulunuyor.

30 Kasım 2017 Perşembe 19:29
Yunanistan'da yakalananlar lider kadro çıktı!
Yunanistan'da terör örgütü DHKP-C'ye yönelik operasyonda  yakalanarak haklarında soruşturma başlatılan 9 Türk'ün kimlikleri açıklandı. 

Yunan Polisi (ELAS), tutukluluk halleri devam eden şüphelilerin  isimleri, fotoğrafları ve bazıları sahte olduğu belirtilen kimlik belgelerini  savcılık onayının ardından yayınladı.

Buna göre, terör örgütü üyesi suçlamasıyla gözaltına alınan şahısların  isimleri, Burak Ağarmış (23), Mehmet Doğan (59), Ali Gökoğlu (49), Halaz Secer  (20), Sadi Naci Özpolat (48), Anıl Sayar (26), İsmail Zat (64), Hasan Biber (59)  ile olarak belirtildi. Bir kişinin isminin ise Ergül Acer ya da Halil Demir (40)  olabileceği ifade edildi.

Polis açıklamasında, operasyonda ele geçirilen nüfus cüzdanı, ehliyet  ve pasaport gibi belgelerin fotoğraflarına yer verilirken, bazılarının sahte  isimler adına tanzim edildiği vurgulandı.

Açıklamada, Anıl Sayar ve Burak Ağarmış isimli şahısların ise Hollanda  doğumlu olduğu kaydedildi.

AK Parti saldırısının faili yakalananlar arasında

Şüpheliler arasında, 2013'te AK Parti Genel Merkezi ve Adalet  Bakanlığı saldırılarının faili olan, ardından mühimmat yüklü bir botun Sakız  Adası'ndan Türkiye'ye geçirilmesine ilişkin Yunanistan'da yakalanan Hasan Biber  isimli örgüt üyesinin de bulunması dikkat çekti.

AA muhabirinin edindiği bilgilere göre, Biber, hapis cezasının  ardından adli kontrol şartıyla tahliye edilmişti. Ancak Biber son operasyonda  yeniden yakalandı.

Dün Atina'daki adliyede savcıya ifadelerini veren ve suçlamaları  reddeden şahıslar, 4 Aralık'ta tekrar mahkemeye getirilecek.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »