Yurt Atayün, "Kimin operasyon yaptığı çok net"

Eski Terör Müdürü Yurt Atayün, "Kimin ülkemizde operasyon yaptığı çok net görülüyor" dedi.

23 Temmuz 2014 Çarşamba 16:13
Yurt Atayün, "Kimin operasyon yaptığı çok net"
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan çok sayıda kişi, gece saatlerinde sağlık kontrolünden geçirildi.

Aralarında, eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün, eski İstanbul Asayiş Şube Müdürü Ertan Erçıktı, bulunan çok sayıda şüpheli gece saatlerinde belirli aralıklarla, polis aracı ve minibüsleriyle Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Gözaltındaki kişiler geniş güvenlik önlemleri altında hastaneye girdi.
 

“SİSTEMATİK OLARAK PSİKOLOJİK İŞKENCE YAPILMAKTADIR”


Ters kelepçe takılarak hastaneye getirilen eski Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün girişte, "Kimin ülkemizde operasyon yaptığı çok net görülüyor" dedi. Yurt Atayün çıkışta da, "Sistematik olarak psikolojik işkence yapılmaktadır" diye konuştu.
 

"YURT ATAYÜN'E KELEPÇE TAKANLAR HESABINI VERECEKLER"


Gözaltındaki bir şüpheli, polis minibüsünden indirildiği sırada, "Bu Yurt Atayün'e kelepçe takanlar hesabını verecekler" dedi.
 

"HIRSIZLARI YAKALAYINCA BÖYLE OLUYOR"


Başka bir şüpheli de hastaneden çıkışta, "Hırsızları yakalayınca böyle oluyor. Hainleri yakalayınca da böyle oluyor" şeklinde konuştu.

Gözaltındaki kişiler, sağlık kontrolünün ardından geldikleri araçlarla İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.
 

"VATAN HAİNİ DEĞİLİZ"


Gece saatlerinde sivil polis araçlarıyla hastaneye getirilen Emniyet Amiri Gaffur Ataç, "Neden gözaltına alındınız?" sorusuna, "Vatan haini değiliz. Haram yemedik; yolsuzluk yapmadık. Bize bu zulmü reva görenler, bu zulmü yapanlar elbet bir gün hesap verecekler; ya bu dünyada ya da öbür dünyada... Zulmü yapanlara söylüyorum, korksunlar titresinler" diyerek cevap verdi.


Çağatay KENARLI- Hakan KAYA / İstanbul DHA
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »