19 Temmuz 2018, Perşembe

Yurt dışından 480 bin kişi sağlık için geldi

Tekirdağ'da özel bir hastanenin açılış töreninde konuşan Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Türkiye'nin son 10 yıldır yurt dışına tedavi için hasta göndermediğini belirtti.

12 Kasım 2013 Salı 20:58
Yurt dışından 480 bin kişi sağlık için geldi

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, geçen yıl Türkiye'ye sağlık turizmi için 480 bin yabancının geldiğini söyledi. 

Müezzinoğlu, Tekirdağ'ın Çorlu İlçesindeki özel bir hastanenin açılış töreninde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 75. ölüm yıl dönümü vesilesiyle Selanik'te anma törenlerine katıldıklarını anımsattı. 

Müezzinoğlu, sağlık turizminde artık Türkiye'nin de tercih edilen ülkeler arasında yer aldığını söyledi. Türkiye'nin son 10 yıldır yurt dışına tedavi için hasta göndermediğini belirten Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

"Geçen yıl Türkiye'ye sağlık turizmi için 480 bin yabancı geldi. Sattı diyenler, ülkeyi perişan eden krizlere sokan, vatandaşı darlığa, zorluğa ve dışarıya el açmaya mahkum edenlerin bu sorunun cevabını iyi vermesi lazım. Vatandaşın da bu soruların cevabını iyi düşünmesi lazım. Birileri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gölgesine yaslanarak, yan gelip yatarak Atatürkçülük yapıyor. Halbuki muasır medeniyet seviyesindeki yolculuk dünyayı okumaktan, daha çok çalışmaktan, mücadele etmekten, toplumu kucaklamaktan, egemenlik kayıtsız şartsız milletindir ilkesine sahip çıkmaktan geçer. Yoksa kapalı kapılar arkasında senaryolar üreterek, bu millet anlamaz, bu millet bilmez, bu millet cahildir demek Atatürk'ün millete olan güvenine de esasında müdahale etmek veya itiraz etmektir."

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »