23 Mayıs 2018, Çarşamba

Yüz nakli beklerken bebek sevinci yaşadı

MUĞLA’nın Milas İlçesi’nde, yüz nakli beklerken kendisini ilk gördüğünde aşık olduğunu söyleyen Hüseyin Ünlü ile geçen yıl evlenen eski güzellik uzmanı 34 yaşındaki Dilek Sürgün, bebek sevinci yaşadı. Dünya güzeli bir erkek bebek sahibi olan ve mutluluktan uçan çiftten Dilek Ünlü, "Hayatımın en güzel günlerinde geçirdiğim kaza sonrası onlarca ameliyat geçirdim. Yüz nakli beklerken, Hüseyin’e aşık oldum. Bugün de bebeğim dünyaya geldi. Eşim ve bebeğimle hayatımın en mutlu günü bugün" dedi.

20 Ağustos 2014 Çarşamba 4: 4
Yüz nakli beklerken bebek sevinci yaşadı
Elazığ’da güzellik salonu işleten Dilek Sürgün, 25 Temmuz 2004’te bindiği taksinin mıcırda kayıp, takla atması sonucu yaralandı. Kazada yüzünün parçalanması nedeniyle 60’ın üzerinde ameliyat geçiren Sürgün, 4 yıl önce Muğla’nın Milas İlçesi’ne taşındı. Kazanın ardından 6 yıl boyunca tedavileri hariç hiç dışarı çıkmayan Sürgün, 2 yıl önce annesinin ısrarına dayanamayıp, onunla birlikte çarşıya gitti. Çarşıda dolaşırken Dilek Sürgün’ü gören Hüseyin Ünlü, ilk görüşte aşık oldu. Ünlü, Sürgün’e arkadaşlık teklif etti. Ancak, Sürgün bu teklifi geri çevirdi. Bunun üzerine Ünlü, internet üzerinden ulaştığı Sürgün ile mesajlaşarak, zamanla arkadaşlığını ilerletti. 

BEBEĞE İSMAİL ADI VERİLDİ

Sürgün’ün de daha sonra aşkına karşılık vermesi üzerine, ikili durumu ailelerine anlattı. Ailelerinin de onayıyla nişanlanan çift, geçen yıl evlendi. Çift mutlu evliliklerini bir erkek bebekle taçlandırdı. Dilek Sürgün, bugün öğlende, Milas 75’inci Yıl Devlet Hastanesi’nde bir erkek bebek dünyaya geldi. 2 kilo 800 gram ağırlığındaki erkek bebeğe İsmail Eren adı verildi. İsmail Eren bebek hastanede hemşirelerin ve yakınlarının maskotu oldu.

"HİÇ KİMSE ASLA UMUDUNU YİTİRMESİN"

Ankara Gazi Üniversitesi Hastanesi’nde birinci sırada yüz nakli bekleyen Dilek Ünlü, hamileliği nedeniyle bir süre ertelediği yüz naklini donör bulunduğu takdirde hemen gerçekleştirmek istediğini belirtti. Ünlü, "Yüzümün durumu nedeniyle 6 yıl sokağa dahi çıkmamıştım. Ta ki Milas Çarşısında Hüseyin’in beni görüp evlenme teklifi yaptığı o ana kadar. Hüseyin ile tanıştım, evlendim, hayata yeniden bağlandım. Bugünde bebeğim dünyaya geldi. O kadar mutluyum ki tüm acılarımı unuttum. Hayatın ne kadar güzel ve anlamlı olduğunu bebeğim ve eşim sayesinde anladım. Hiç kimse asla umudunu yitirmesin. Ankara’dan beklediğim yüz nakli haberi gelirse hemen gideceğim" dedi.

"ONLAR BENİM HER ŞEYİM"

Geçen yıl bir mobilya mağazasıyla eşyalar için anlaştığını, parasının yarısını peşin verdiğini geri kalanı senet yaptığını söyleyen Hüseyin Ünlü, "İşyeri 1 gecede iflas ettiğini söyleyerek dükkanı boşalttı. Ben yarısını peşin verdiğim eşyalarımı alamadım. Bir süre sonra imzaladığım senetler işleme kondu, maaşıma haciz geldi. Düğünü dahi Kaymakamlığın ve Milas Belediyesi’nin destekleri ile yapmak zorunda kaldım" dedi. 

Şu anda en büyük sıkıntısının borcu olduğunu söyleyen Ünlü, "Allah önce bana gönlü güzel, kalbi güzel bir eş verdi. Şimdi de bebeğimi kucağıma aldım. Erkekler ağlamaz derler ama ben bebeğimi kucağıma alınca dakikalarca ağladım. Eşime bir kez daha aşık oldum, bana böyle güzel bir çocuk verdiği için. Şu anda en büyük sıkıntımız; arada sırada alamadığımız maaşım ile borcumu ödeyememek. Hacizli olan maaşımın bir bölümü her ay kesiliyor. Akrabalarımızın desteği ile ayakta durabiliyoruz. Hayat benim için maddi olarak ne kadar zor olsa da eşim ve çocuğum için gerekirse, 24 saat çalışmaya hazırım. Onlar benim her şeyim" dedi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »