19 Temmuz 2018, Perşembe

Zağnos Paşa Meydanı tartışması sürüyor

Balıkesir Belediye Başkanı Ok: Yıkılan hal binasının yeriyle ilgili, meydana yapılacak yapı dışında kimsenin bir itirazı yok. Üst kısmın tamamı meydan olacak. Meydanın altına iki kat otopark yapılacak.

29 Haziran 2013 Cumartesi 0:51
Zağnos Paşa Meydanı tartışması sürüyor
Balıkesir Belediye Başkanı İsmail Ok, kent gündemini yaklaşık bir aydır meşgul eden meydan tartışmalarına ilişkin, "Yıkılan hal binasının yeriyle ilgili, meydana yapılacak yapı dışında kimsenin bir itirazı yok.  Üst kısmın tamamı meydan olacak. Meydanın altına iki kat otopark yapılacak" dedi.

Ok, gazetecilere yaptığı açıklamada, Zağnos Paşa Meydanı'nın altına yapılacak iki katlı otopark için herhangi bir itirazın bulunmadığını ve inşaatın devam edeceğini belirtti. Ok Şunları kaydetti:

"Yıkılan hal binasının yeriyle ilgili, meydana yapılacak yapı dışında kimsenin bir itirazı yok. Üst kısmın tamamı meydan olacak. Meydanın altına iki kat otopark yapılacak. Kamuoyunun ve arkadaşların tamamının itirazı meydanın üzerine yapılacak binayla ilgili. Geriye kalan meydanın 5'te 4'lük kısmına kimsenin bir itirazı yok. Sadece o bin 200 metre karelik binaya yönelik itirazlar vardı. Dolayısıyla bunu birlikte göğüslemeye karar verdik. Bunu Balıkesir kamuoyuyla paylaşmaktan gurur duyuyorum. Bu arada büyük bir gelişme oldu. Bu gelişme bizim elimizi güçlendirdi. Mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi. Sadece meydanın üzerine yapılacak inşaatla ilgili, yani bizim şu an meydanın altına yapacağımız otopark inşaatı devam edecek. Zaten Balıkesir de hiçbir sivil toplum kuruluşundan veya Balıkesirlilerden bu konuda birtek itiraz duymadım. Biz zaten dün karar aldık. Mahkemede yürütmeyi durdurdu. İnşallah hep birlikte bina kısmını da halledeceğiz. Otopark kısmı inşaatı devam edecek."

Basın toplantısına Mimarlar Odası Başkanı Tevfik Aykul da katıldı. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »