24 Mayıs 2018, Perşembe

Zekeriya Öz'ün davaları birleştirildi

​CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın Twitter'dan yaptığı paylaşımlar ve kendisiyle ilgili hakaret içeren tweetleri retweetlemesi nedeniyle şikayetçi olduğu, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun görevden uzaklaştırdığı Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz hakkındaki iki dava birleştirilirken, duruşma 28 Mayıs tarihine ertelendi.

7 Nisan 2015 Salı 21: 4
Zekeriya Öz'ün davaları birleştirildi
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun görevden uzaklaştırdığı Zekeriya Öz hakkında "Kamu görevlisine hakaret ve tehdit" suçlarından açılan dava bugün Düzce Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye devam edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Zekeriya Öz'ün twitter'dan yaptığı paylaşımlar nedeniyle açtığı ilk dava ile kendisiyle ilgili hakaret içeren tweetleri retweetlemesi nedeniyle açtığı ikinci dava birleştirildi.

Bugün görülen duruşmaya Erdoğan ile Öz'ün avukatları katılmadı. Öz'ün, Erdoğan'a hakaret içeren tweetleri retweetlemesi nedeniyle daha önceki duruşmada İstanbul Anadolu Adliyesi Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi ile Bakırköy Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi'ne ayrı ayrı talimat yazılırken, Öz'ün ifade vermediği belirtilerek, duruşma 28 Mayıs tarihine ertelendi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »