25 Haziran 2018, Pazartesi

Zico'dan Scolari'ye eleştiri

Brezilya'nın Dünya Kupası performansını değerlendiren Arthur Zico, Luis Felipe Scolari'nin görevinden ayrılması gerektiğini söyledi

11 Temmuz 2014 Cuma 17:46
Zico'dan Scolari'ye eleştiri
Bir dönem Fenerbahçe'de de görev almş Brezilya'nın efsane isimlerinden Arthur Zico, Brezilya Milli Takımı'nın Dünya Kupası'ndaki performansını değerlendirdi.

Zico, Almanya karşısında alınan mağlubiyetin çok ağır olduğunun altını çizerken, Felipe Scolari'nin milli takımdaki görevinden ayrılması gerektiğini söyledi.

Brezilya Milli Takımı'nın eski günlerine dönebilmesi için yeni teknik direktör ve yeni kadro yapılanmasına ihtiyacı olduğunu vurgulayan tecrübeli teknik adam, şu anda Sao Paoulo'nun teknik direktörlük görevi üstlenen Muricy Ramalho'nun bu görev için uygun olduğuna inandığını ifade etti.

Brezilya Futbol Federasyonu'nun Ramalho için 2010 yılında bir teklif sunduğunu hatırlatan Zico, 59 yaşındaki teknik direktörün o dönem Fluminense'nin başında olduğu için bu teklifi geri çevirdiini açıkladı.

Neymar'ın Brezilya Milli Takımı'nın en iyisi olduğunu dile getiren tecrübeli teknik adam, sadece Neymar'ın sergilediği performansın yeterli olmadığınının altını çizdi. Ayrıca Hulk, Fred, Oscar gibi isimlerin kendilerini milli takıma veremediklerini sözlerine ekledi.
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »