23 Mayıs 2018, Çarşamba

Zico'ya göre Almanya hak etti

Brezilyalı teknik direktör Zico, Dünya Kupası'nda Almanya'nın haklı bir şekilde şampiyon olduğunu belirtirken, en çok hayal kırıklığı yaşatan takım olarak İtalya'yı gösterdi

15 Temmuz 2014 Salı 19:47
Zico'ya göre Almanya hak etti
Dünya Kupası'nı İngiliz The Guardian gazetesine değerlendiren Brezilyalı futbol efsanesi Zico, Almanya'nın şampiyonluğuyla noktalanan turnuvayı yorumladı.

Amerika kıtasında dünya şampiyonu olan ilk Avrupa takımı; Almanya'yı tebrik ederek yazısına başlayan Zico, Joachım Löw'ün öğrencilerinin haklı bir gurur yaşadığını ifade etti.

Almanya'nın yaklaşık 10 yıl önce futbol stilini değiştirmesinin ve farklı bir altyapı organizasyonu kurmasının başarısının temelini oluşturduğunu belirten Zico, Panzerler'in turnuva boyunca rakiplerinden daha iyi futbol oynadığını dile getirdi.

Zico, Almanya'nın 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası ve 2018 Dünya Kupası'nda da başarılı olabileceği değerlendirmesinde bulundu.

JAMES RODRIGUEZ VE THOMAS MÜLLER

Turnuvada kendisine en çok hayal kırıklığı yaratan takımın İtalya olduğunu ifade eden Zico, İngiltere'nin de kısıtlı kadrosu nedeniyle Dünya Kupası'nda başarısız olduğuna dikkat çekti. James Rodriguez ile Thomas Müller'in turnuvanın en çok ön plana çıkan futbolcuları olduğunu belirten Zico, Dünya Kupası öncesi yapılan olumsuz yorumlara karşın Brezilya'nın başarılı bir ev sahipliğine imza attığını söyledi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »