Zimmetine 8 milyon lira geçiren bankacı yakalandı

Trabzon'da çalıştığı banka şubesinden yaklaşık 8 milyon lirayı zimmetine geçiren ve önceki gün Gümüşhane'de yakalanan bankacı Leyla B., zimmetine geçirdiği paraları harcadığını söyledi.

11 Haziran 2014 Çarşamba 16:38
Zimmetine 8 milyon lira geçiren bankacı yakalandı
Trabzon'da özel bir banka şubesinde bireysel bankacılık görevlisi olarak görev yapan Leyla B. izne çıktıktan sonra bir müşteri, hesabındaki paranın olmadığını fark etti ve bankanın yöneticilerine durumu bildirdi. Banka yetkilileri, müşteriyle ilgilendiği belirlenen Leyla B.'ye ulaşamadı. Bunun üzerine başlatılan incelemede Leyla B.’nin başka banka müşterilerinin hesaplarından da toplamda yaklaşık 8 milyon lirayı zimmetine geçirdiği belirlendi.

Yapılan suç duyurusunun ardından harekete geçen polisler, yaptıkları araştırmada Leyla B.'nin Gümüşhane'de olduğunu belirledi. 9 ayrı adrese eş zamanlı baskın düzenlendi ve Leyla B.'nin eşiyle birlikte 5 kişi daha gözaltına alındı. Trabzon'a getirilen Leyla B.'nin ilk ifadesinde zimmetine geçirdiği paranın 8.7 milyon lira olduğunu belirterek, "Eşimin bu olayla hiçbir alakası yok. Tek başıma yaptım" dediği öğrenildi.

Trabzon Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Leyla B, nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »