18 Haziran 2018, Pazartesi

''Zulümle götürülen çocuklarımızı istiyoruz''

Diyarbakır'da çocukları terör örgütü tarafından kaçırılan ve seslerini duyurmak için oturma eylemi yapan aileler, Berat Kandili dolayısıyla çocuklarına kavuşmak için Hz. Süleyman Camisi'nde dua etti.

13 Haziran 2014 Cuma 17:26
''Zulümle götürülen çocuklarımızı istiyoruz''
Çocukları terör örgütü tarafından kaçırılan ailelerin seslerini duyurmak için Dağkapı Meydanı'ndaki oturma eylemi sürüyor.

Berat Kandili dolayısıyla oturma eylemi yaptıkları Dağkapı Meydanı'ndan Suriçi bölgesindeki tarihi Hz. Süleyman Camisi'ne yürüyen aileler burada çocuklarına kavuşmak için Allah'a yakardı.

Çocuklarının fotoğraflarını taşıyan aileler, dua okunurken gözyaşlarını tutamadı.

Gaziantep'ten kandırılarak dağa götürüldüğünü belirttiği torunu Muhammed Emin Önalan (19) için Diyarbakır'a gelen Sabri Önalan, tüm oturma eylemi yapan ailelerin çocuklarına kavuşması için kandil hürmetine Allah'a dua ettiklerini söyledi.

Önalan, herhangi bir parti veya zümreyle ilişkilerinin olmadığını, yalnızca çocuklarını istediklerini belirtti.

"Zulümle götürülen çocuklarımızı istiyoruz."

Önalan, çocukları gelinceye kadar eylemlerini sürdüreceklerini ifade ederek, "Zulümle götürülen çocuklarımızı istiyoruz. Dua ederken gözyaşı döktüm. Gözyaşlarımı nasıl tutayım. Ona kavuşmak için dua ediyorum. Allah bu mübarek gün hürmetine herkesin dileği gibi bizim de dileğimizi yerine getirsin" diye konuştu.

Her dileği Allah'ın yerine getirdiğine işaret eden Önalan, kandil nedeniyle ellerini açıp Allah'a yalvardıklarını dile getirdi.

Önalan, "650 yıl beraber yaşadık. Allah yine beraber yaşamayı nasip etsin. Ümidimiz Allah'tır. Allah isterse insanı da yola getirir. Berat, af demektir. Anayasamız Kur'an'dır. Allah dualarımızı kabul etsin" dedi.

Gaziantep'ten kandırılarak dağa götürüldüklerini belirttiği kızları Hayriye ve Perihan için oturma eylemine katılan Bedriye Gözlügöl ise iki kızından 40 gündür haber alamadığını söyledi.

Hz. Süleyman Camisine dua etmeye, Allah'a yalvarmaya geldiklerini anlatan Gözlügöl, şöyle konuştu:

"Allah, 'kapınıza gelen dilenciyi boş çevirmeyin' buyuruyor. Biz de Allah'ın evinde Rabbimizden çocuklarımızı, huzuru ve barışı dileniyoruz. İnşallah Rabbim bizi boş çevirmeyecek. Başımızdaki bu bela ve şerden Rabbimize sığınıyoruz. Allah bizi başımızdaki sıkıntılardan beraat ettirsin."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »