Zuniga ölüm tehditleri alıyor

Neymar'ın sakatlanmasına neden olan Kolombiyalı Juan Camilo Zuniga, ölüm tehditlerine karşı önlem aldı

21 Temmuz 2014 Pazartesi 18: 6
Zuniga ölüm tehditleri alıyor
2014 FIFA Dünya Kupası'nda Brezilya ile Kolombiya arasında oynanan çeyrek final maçında, Neymar'ın sakatlanmasına neden olan Kolombiyalı Zuniga'nın aldığı ölüm tehditleri sebebiyle koruma tuttuğu iddia edildi.

Brezilya basınında yer alan haberlere göre, Dünya Kupası'nda Kolombiya'nın Brezilya ile oynadığı çeyrek final karşılaşmasında Neymar'ı sakatlayarak turnuvayı kapatmasına neden olan Zuniga, aldığı ölüm tehditlerinin ardından kendisinin ve ailesinin güvenliğini sağlamak için koruma tutmak zorunda kaldı.

Haberde, Zuniga'nın babası Camilo'nun oğlunun aldığı ölüm tehditleriyle ilgili endişelerine yer verilirken, "Bazı korkunç ve ırkçı mesajlar almaya devam ediyoruz. Durumu polise de bildirdik. Sadece oğlum için değil, eşi ve kızı için de endişeleniyorum. Olanlardan sonra koruma tutmak zorunda kaldık. Umarım bir an önce normal hayatımıza döneriz. Oğlum sakatlayıcı hareketler yapan bir oyuncu olarak ün yapmış biri değil. Neticede sakatlıklar futbolun bir parçası. Neymar'a olan her futbolcunun başına gelebilir" ifadelerini kullandığı öne sürüldü.

"Sambacılar", Dünya Kupası'nda Neymar'ın sakatlandığı çeyrek final mücadelesinde Kolombiya'yı 2-1 yenerek yarı finale yükselmişti. Ancak Brezilyalılar, yarı finaldeki 7-1'lik Almanya ve üçüncülük maçındaki 3-0'lık Hollanda yenilgilerinin ardından başarısızlığı, büyük ölçüde turnuvayı kapatan yıldız futbolcunun sakatlığına bağlamıştı.
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »